ÜNLÜ KÜRT SANATÇISI MEHMET ATLI ÇEV-GÖN FORMASINI GİYEREK ŞARKILAR SÖYLEDİ.

Ünlü Kürt Sanatçı Kızıltepede

 

Ünlü Kürt sanatçısı Mehmet ATLI Kızıltepe ZERGAN deresinin sorununa çözüm ve destek vermek amacıyla Kızıltepe’ye gelip, ZERGAN deresinin kenarına gidip ZERGAN’I gördü gitarını eline alarak Kürtçe hüzünlü şarkılar söyledi. Hüzünlendi ZERGAN bunu hak etmemiştir. Çabalar gelişmeler devam ediyor dedi.

 

Umutluyuz ZERGAN’ ZERGAN olması için çabalar sürülüyor tüm gönlümüz Zergan için gelişmeler umut vericidir dedi.

 

Akşam üzeri Adres Cafe’ye gelip mini bir konser verdi ZERGAN ve Çevre Gönüllüleri akın ettiler. Kızıltepe Çevre Gönülleri Derneği başkanı Menduh Çakar’da davet edilmişti.

Çev-Gön başkanı Çakar: Kürt sanatçı Altı’ya Çev-GÖN’ nün bir formasını hediye etti.

 

Zergan’nın Durumunu gelişmeleri anlatı. Çev-Gön’ün çalışmaları hakkında bilgi verdi Kızıltepe de çevgön zergan için imza

kampanyası yaptı 18 bin imza toplatıldı gerekli ilgililere gönderildi. Basın açıklamaları yaptı Zerganı hep gündem’de tutmaya gayret ettik her platformda  Zergan’ı ele aldık Avrupa birliği uyum sürecine taşıdık.

 

 Belediye ile diyalogumuz sürdürüldü şu anda iyi gelişmeler oluyor dedi siz değerli insanlarında bize katkı sunmalarınız bizi sevindirdi. Sanatçı Atlı’da Çev-Gön başkanına teşekkür etti. Formanızın çok anlamı var Çevre ve ekoloji çok önemli. Benim için çok değerli bir hatıra kalacaktır. Dedi.

 

Ardından ünlü Kürt sanatçı gitarını alarak Çev-Gön ün hediye ettiği formayı giyerek sahnede yer aldı. Ve Şarıklar söyledi.

Hayranlarıyla hatıra fotoğraflar çekerek konukların aldığı sanatçının cd’lerini kendisine imzalattılar.

Facebook'ta Paylaş
 • Adınız
  :
   
  Email Adresiniz
  :
   
  Arkadaşınızın Email Adresi
  :
   
     
  Sizin veya arkadaşınızın bilgileri hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.
Video Galeri