Hasankeyf İçin ÇEV-GÖN'de Seferber Oldu

Hasankeyfi koruma amaçlı düzenlenen Hasankeyf'e sahip çıkalım kamp etkinliğine Kızıltepe’den davet edilen Çevre Gönüllüleri Derneği (Çev-Gön)de katıldı.

11 Ekim tarihinde başlayıp, 17 Ekim'e kadar sürecek olan “Hasankeyf’e sahip çıkalım”. Hasankeyf ile dayanışma ve batman belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinliğe Kızıltepe Çevre Gönüllüleri derneği davet edildi.

Kızıltepe Çev-gön derneği Başkanı Menduh Çakar ve üyelerinin de yer aldığı heyeti, BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız Batman belediye başkan vekili Ferha Temel ve Hasankeyf ile dayanaşma derneği organizetörleri karşıladı. Batman uluslararası af örgütü derneği üyeleri Kızıltepe’den katılımcı olarak davet edilen ÇEV-GÖN başkanı Menduh Çakar’a af örgütü rozeti takarak, çevre ile ilgili sorunlara yaptığı olumlu katkılar ve sorumluluk bilinci nedeniyle dernek üyelerinin şahsında Menduh Çakar’a teşekür ederek başarılarının devamını dilediler. “Tarihi mirasımız hasankeyf’e sahip çıkalım”, “Hasankeyf yok olmasın.” Temalı basın açıklamalarının ardından Organizasyolan katılanlar tarafından Hasankeyf’in isminin 3 ayrı dilde yazılı olduğu tabela törenle dikildi. ÇEV-GÖN’ derneği tarafından kamp yerine ve ilçeye asılan dev afişler ise katılımcıların dikkatini çektiği etkinlikte Topluluk daha sonra Köprüyü yürüyerek geçerek Hasankeyf ile dayanışma derneğinin açılışını yaptı. Ekim’in 17’sine kadar sürecek olan kamp programına yurt içi ve yurt dışından bir çok grup ve çevreci katılıyor. Çevre eylem planı üzerine kanaat önderleri çevre koordinatörlerin konuşmalar yaparak bir eylem planı üzerine uzlaşacakları panelinde gerçekleşeceği kapta Kızıltepe ÇEV-GÖN başkanı Menduh Çakar’ın da bir konuşma yapacağı öğrenildi.

Facebook'ta Paylaş
 • Adınız
  :
   
  Email Adresiniz
  :
   
  Arkadaşınızın Email Adresi
  :
   
     
  Sizin veya arkadaşınızın bilgileri hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.
Video Galeri