Mardin Çevre Eylem Planı İlk Toplantısı

MARDİN ÇEVRE EYLEM PLANI 11.05.2010 DA MARDİN KÜLTÜR MERKEZİNDE İMZALANDI 12.05.2010 DA İLK TOPLANTISI MARDİN BÜYÜK OTEL DE YAPILDI
BU TOPLANTIYA KIZILTEPE ÇEV GÖN DE DAVET EDİLDİ MARDİN Büyük Otelde Türkiye yerel çevre eylem planının uygulanacağı 3 pilot ilden biri seçilen MARDİN çevre eylem planı MARDİN ve ilçeleri çevre altyapı, ekoloji sorunlarının çözümü, çevresel değerlerin korunması için öncelikler belirlemek ve bu önceliklerin gelecek 10-20 yıl içindeki uygulamsını vizyonlu bir yaklaşımla hayata geçirilmesini sağlamak amacıyla bir toplantı yapıldı.Bu toplantıya KIZILTEPE ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ başkanı Menduh ÇAKAR da davet edildi. ÇEV GÖN başkanı ÇAKAR bu konuda KIZILTEPE Belediye Başkanı Şerife ALP'la görüşüp belediye ile uyumlu bir çalışma yapmak için hangi konuları ele alınmasını ne yapacağını bilgi alışverişinde bulundu başkan ALP'ta konuyu önemli bulup belediyeden çevre mühendisi Yusuf FİDANCI ya da kendisine eşlik etmesini istedi tolantıya katılan ÇEV GÖN Başkanı Menduh ÇAKAR ve çevre mühndisi Yusuf FİDANCI toplantıda KIZILTEPE nin çevre ve ekoloji sorunlarını dile getirip anlattılar son günlerde ÇEV GÖN'ün ZERGAN deresinin ıslahı ve tarihi DUNAYSIR köprüsünün korunmaya alınması için gündeme getiren bu iki soruna öncelik verilerek konuklara hem anlatıldı hem de rapor halinde kendilerine sunuldu. Bu toplantıların devam edileceğini çekilen aile fotrafı ile sona erdi.

Kızıltepe Çev-Gön Başkanı Menduh ÇAKAR Zergan Deresinin ıslahı ve Tarihi Dunaysır köprüsünün korunmaya alınması için, Avrupa Birliği uyum Sürecine taşıyor. İlk toplantısında konu ele alındı.
Türkiye YEÇEP
Proje Yöneticisi
Gönül ERTÜER

Facebook'ta Paylaş
 • Adınız
  :
   
  Email Adresiniz
  :
   
  Arkadaşınızın Email Adresi
  :
   
     
  Sizin veya arkadaşınızın bilgileri hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.
Video Galeri