KIZILTEPE BELEDİYESİ ÇOK AMAÇLI EĞİTİM DESTEK EVİNİN HAZIRLADIĞI BARIŞ VE DEMOKRASİ PANELİNDE KIZILTEPE ÇEV-GÖN BAŞKANI SÜREÇLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Ben Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar hepinizi saygıyla selamlıyorum.
Konuya girmeden önce gündemde olan Demokratik Toplum Partisinin kapatılması ve Sayın Ahmet TÜRK ile Aysel TUĞLUK un vekilliklerinin düşürülmesi hususunda üzüntümü belirtmek isterim.
Ayrıca bize göre vekillikleri de hala sürmektedir halkın oylarıyla gelenler ancak halkın oylarıyla gitmelidirler.Şunu da belirtmek isterim ki Sayın Ahmet TÜRK derneğimizin fahri üyesidir.Vekilliği Anayasa Mahkemesi tarafından düşürülmüş olsa da derneğimizdeki fahri üyeliği devam ediyor devam edecektir.
Ayrıca Siyasi yasaklılar arasında bulunan ilçemiz belediye başkanı sayın Ferhan TÜRK ve diğer tüm yasaklılar için üzüntümü belirtmek isterim demokrasi yollarının açık ve yasaksız olmasını temenni ediyorum.
Yapılan son açıklamada toplu istifadan vazgeçilip siyasi mücadeleye BDP çatısın altında devam edileceği kararının partililer ve kamuoyu için iyi sonuçlar doğuracağına inanıyorum dedi.
Kızıltepe Çevre Gönülleri Derneği Başkanı Menduh ÇAKAR konuşmasına şöyle devam etti:
Yaşadığımız süreç mevcut olan şiddetin sonucu olarak yaşamın her alanını olumsuz etkilediği gibi; çevre, tarih, kültür ve doğa da yeterince nasibini almaktadır.Bölgede olan kuraklıkla
beraber çevre sorunlarında artışlar olmaktadır. Bölgede birçok yerde ormanlar bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde yakılıp talan edilmektedir. Yapılan operasyonlar doğayı, çevreyi ve ekolojiyi tahrip etmektedir.Operasyonlar tüm bölgede insanları rahatsız ettiği gibi bölgede ormanlık alanlar için de tehlike oluşturmuştur.
Ayrıca Güneydoğu Anadolu Projesinin çabuklaştırılması Barışa da katkı sunacaktır.GAP bölgemize geldiği zaman binlerce işçi çalışacak bölgeye huzur ve refah gelecektir dedi.
Bölgemize yatırım yapılıp, iş alanları, sağlık, eğitim gibi alanlarda diğer bölgelerle eş düzeye getirilmesi, ilçemize bir yüksek okul ya da bir fakültenin açılması,
Mardin Kızıltepe arasında bulunan termik santralin kaldırılması, tüm bunların yapılması barışın ve açılımın önünü açacaktır.
Hukuksal ve siyasal sorunlarda düzelteme yapılması ile ANA AÇILIMIN önü açılacaktır. İşte Türkiye Kamuoyu buna sessiz kalmaktadır. Ayrıca kültürler niye sahiplenmiyor MUNZUR VE HASANKEYF e niye sahip çıkılmıyor ? Açılımların önünün açılması için kültürlere sahip çıkılması gerekmiyor mu ? Bu konuda ne düşünüyorsunuz ? diye açıklamasını bitirdi. 20.12.2009

Facebook'ta Paylaş
 • Adınız
  :
   
  Email Adresiniz
  :
   
  Arkadaşınızın Email Adresi
  :
   
     
  Sizin veya arkadaşınızın bilgileri hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.
Video Galeri