Çakar Başkan Irmak’ı Ziyaret Etti

Kızıltepe ÇEV-GÖN Başkanı Menduh Çakar, Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak’ı ziyaret etti.

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Elban Mardin Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak’ı makamında ziyaret etti.

Çakar’ı kapıda karşılayan Başkan Emin Irmak’a, Çakar; bir çevre raporu sundu.

Çevre için bugüne kadar çalıştıklarını ve faaliyetlerinin devam edeceğini belirten Menduh Çakar, çevre duyarlılıktan dolayı Irmak’a teşekkür etti.

Belediye Başkanı Irmak ise; Bizler de kaliteli bir belediyecilik anlayışı ile halkımıza hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Ve bu çalışmayı en iyi şekilde yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bunların dışında halkımızla iç içe olmaya çalışıyoruz. Halkımıza, bölgemize hizmet etmek, çevremize, doğamıza sahip çıkmak gurur vericidir. Halkımızın da desteği ile birlikte çevre ve ekolojiye sahip çıkıp doğamızı yaşatmaya çalışmaktayız. Faaliyetlerinizi takip ediyoruz. Aynı şekilde takdir ediyoruz.
Çakar, bu raporu sundu:

Bizler Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği olarak sizlerden bazı vaatler arz ediyoruz.

Demokrasi, barış ve özgürlüğün olmadığı bir yerde çevre temizliğinden doğanın korumasından erozyonla mücadeleden ve ekolojiye sahip çıkılmasından söz edilemez.

Bir birimizle değil çevre kirliliği ile savaşalım. Daha iyi bir yaşam özgürce barış içinde yaşamak için ve de daha mutlu bir yaşam için sağlıklı çevre ile olur. Biz doğayı barışı korudukça doğada barışta bizleri korur yarının Barışı, Doğası bugünden yaratılır. Ve bu değerlere sahip çıktığınızı biliyoruz.

1.Verimli topraklarımızı betonlaştırmayalım. Çarpık kentleşmeye son verelim Erozyonla mücadele edelim Küresel ısınmaya karşı duyarlı olalım Ağaç dikelim var olan ağaçlarımıza sahip çıkalım suyumuzu boşa harcamayalım.

2.Doğayı koruyalım Çevremizi temiz tutalım yerlere çöp ve izmarit atmayalım zamanında çöp toplama vardiyaların her yere yetişmesi Pazar yerlerinin düzenli çalışması ve bitiş sonrasında Temizliğe önem verilmesini diliyoruz.

3.Mezarlıkların korunması Temizlenmesi Su ve Elektrik sorunun karşılanması için tedbir alınması halka hizmet için her zaman orada eleman bulundurması için gereken hassasiyetin gösterilmesini arz ediyoruz..

4.Ekoloji ve Tarihi eserlerimize sahip çıkalım Çünkü geçmişini bilmeyen bir halk geleceğini sağlam temeller üzerine inşa edilmez Tarihi yıkmak boğmak insanlığı boğmakla eş değerdir.
Halkı bilinçlendirmek için Mezarlıklara Parklara Kordon boyu yollarda doğayı korumak çevremizi temiz tutmak için tabelaların asılmasını arz ediyoruz.

Son olarak Artuklu Belediyesi adına yayınlandığınız Vatandaş Bilgilendirme Rehberinizi memnuniyetle karşılıyoruz bunun hayata geçmesi için gereken önemi vermenizi arz ediyoruz bu doğrultuda sizleri tebrik eder saygılar sunuyoruz..

Halk baş tacıdır Halkın makul Eleştirilerine saygı göstermenizi Toplumun aynası olan değerli Ulusal ve yerel Basınımıza da yer vermenizi diliyorum.
Çalışma ve Faaliyetlerinizi takdirle karşılıyoruz Başarılar diliyoruz Bu çalışmalarda yer alan halkla iç içe olan halkın sorunlarına önem veren tüm çalışanları tebrik ediyorum.

Facebook'ta Paylaş
 • Adınız
  :
   
  Email Adresiniz
  :
   
  Arkadaşınızın Email Adresi
  :
   
     
  Sizin veya arkadaşınızın bilgileri hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.
Video Galeri