HDP Milletvekili Aslan’dan ÇEV-GÖN’e Ziyaret

HDP Milletvekili Aslan’dan ÇEV-GÖN’e Ziyaret


HDP (Halkların Demokratik Partisi) Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolaysıyla Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar’ı evinde ziyaret etti.

 

Sabah 05:50’de Ankara’dan uçağa binen Mehmet Ali Aslan, sabah 08.00’de Kızıltepe’ye varır varmaz Kızıltepe ÇEV-GÖN’ü ziyaret etti. Birlikte yapılan kahvaltının ardından ziyarette Aslan şunları dile getirdi:

 

“Bölgede yaşanan olayları görüyoruz ve bu olaylar için üzülüyoruz. Bizler elimizden geleni yapıyoruz.Tüm bu bedellere rağmen bu ülkeye, bu bölgeye, bu coğrafyaya barış ve huzur gelecektir inşallah.Umuyoruz ki en kısa zamanda, bu kötü günlerin bitmesi.5 Haziran Dünya Çevre Günü dolaysıyla, sizleri ziyaret etmek istedik. Çalışmalarınızı, faaliyetlerinizi takip ediyoruz aynı şekilde takdir ediyoruz.

 

Çevre önemli bir etkendir. Doğaya, ekolojiye çevreye sahip çıkmalıyız. Çevreye sahip çıkmak bir bütün olarak kendine tarihine kültürüne sahip çıkmaktır.

 

Çünkü zaman , çevre mekanı üzerinde vücud bulmakta ve anlam kazanmaktadır. Çevresiz bir medeniyet tahayyül edilemez. İnsanı meseniyeti hayatı anlamlı kılan güzelleştiren çevredir. Su balık için ne ise , çevrede insanoğlu için o' dur. Bundan dolayı çevremizi korumalı güzelleştirmeli ve özellikle de yeşillendirmeliyiz.

 

Kendimize ve çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras temiz güzel ve yeşil bir çevredir.Çevrenin çehresi o muhitte yaşayan insanların medeniyet çehresidir aslında.

 

Çevrenin insanın şekillenmesi paradigmasının oluşmasında çok büyük bir etkisi vardır. Bundan dolayı insan çevresini güzelleştirdikçe geliştirdikçe , insanlığı da güzel geliştirecektir. "Aslan yattığı yerden bellidir" sözünün doğruluğunun yanında "insan yaşadığı çevreden ibarettir" sözünü akıldan çıkarmamalıyız. Dünya çevre günü nedeni ile , bu günü kutluyor ve çevremizi özümüze kimliğimize medeniyetimize ve insanlığımıza yakışır bir hale getirmek umudu ve temennisiyle...

 

 

Çakar ise:

 

Öncelikle bize yaptığınız bu özel ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Bizde elimizden geleni yapıyoruz. Bizde huzurlu bir ortamın hakimiyetinin oluşması için çaba sarf ediyoruz. Yaşanan bu sıkıntılı ortam için her yıl 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlama etkinliklerimizi bu yıl iptal etik.Aynı zamanda, çevre ile ilgili çalışmalarımızda oluyor. Çünkü bir ortamın iyi oluşması için çevrenin de refah olması lazımdır.

 

Facebook'ta Paylaş
 • Adınız
  :
   
  Email Adresiniz
  :
   
  Arkadaşınızın Email Adresi
  :
   
     
  Sizin veya arkadaşınızın bilgileri hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.
HDP İle İlgili Diğer Haberler
Video Galeri