Çakar: “Nükleer Silah Ve Santrallere Hayır”

Çakar: “Nükleer Silah Ve Santrallere Hayır”

 

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, bir açıklama yaptı.

 

Türkiye ile Japonya arasında yapılan anlaşmayı ve Çernobil felaketini hatırlatarak  “Sinop’ta  Nükleer karşıtı Platform üyelerinin düzenlenmiş olduğu eylemleri destekliyoruz” çağrısında bulunan Çev-Gön başkanı Çakar şunları söyledi.

 

Bizler Mardin Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği olarak her zaman Nükleer Santrallere karşıyız. Termik Santrallere karşıyız. Nükleer silahlara karşıyız. Her zaman ve her platform da tepkimizi vermekteyiz.

 

Bu mücadeleyi veren tüm Nükleere ve Termik Santrallere karşı olan kurum kuruluş ve Çevreci dostlarımızın arkasındayız destek veriyoruz.  Eylem ve mücadelelerini destekliyoruz. Onların mücadelelerini saygıyla selamlıyoruz. Şu anda Sinop ta eylem yapan Nükleer ve Termik  karşıtı dostlarımızı destekliyoruz.  Türkiye’nin Dünyanın neresinde olursa olsun bu uygulamalara karşıyız.  İnsanın yaşamını tehlikeye sokan doğayı kurutan  canlılara zarar veren bu Santralleri istemiyoruz.

 

 Temiz doğa oksijeni bize yetecek kadar varken bu temiz hava ve oksijeni zehirletip canlı tüm varlıklara dağıtıyor doğa üzerinde çeşitli vahim sonuçlar insanlar üzerinde  kanser ve buna benzer hastalıklar da çıkıyor tabi ki. Burada doğada yaşayan canlı varlıklarda nasibini alıyor. Bunu yapanlar hem dini hem vicdani hem ahlaki  olarak doğru değil diye düşünüyorum.

 

Bizim burada  da  Mardin Kızıltepe arasında  bir termik santral var bu termik santrale ilgili durum Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Sayın Ahmet Türk’e de raporu sunduk kendiside bu konuda hem fikir ve bizleri desteklediğini söyledi yapılacak eylemlerinize destek vereceğim katılım sağlanıp “gerekirse bende açıklama  yapacağım” dedi.

 

 Tüm çevre köy halkı ve muhtarların da katılım ve destekleriyle  bunu yürütmeye çalışıyoruz  halkımızdan duyarlılık bekliyoruz.Bu Termik santralın kalkması bizler Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği olarak STK   ve  Mardin de bulunan Federasyonlarımız da bizleri destekleyerek eylem ve mücadelemizi yapıyoruz. Basına ve kamuoyuna aktarıyoruz gereken rapor da ilgililere ve yetkililere yolladık. Halen Termik santral faal olarak çalışıyor bunun takipçisiyiz bu termik santralın kalkması için konuyu meclis gündemine taşımak için tüm Mardin vekillere rapor göndereceğim ve bunu takipçisi olmaya devam edeceğim.

Facebook'ta Paylaş
 • Adınız
  :
   
  Email Adresiniz
  :
   
  Arkadaşınızın Email Adresi
  :
   
     
  Sizin veya arkadaşınızın bilgileri hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.
Video Galeri