Kızıltepe'de Fidan Dikimi Yapıldı

Kızıltepe'de Fidan Dikimi Yapıldı

 

Kızıltepe Anafartalar ilk ve ortaokulu yer sağlaması ve Artuklu Üniversitesi öğrencilerinin toplum hizmeti dersi çerçevesinde TEMA vakfı ve Kızıltepe Çevre Gönüllülerinin destekleriyle fidan dikimi katılımcılar ve öğrenciler tarafından yapıldı.

 

Fidan dikimine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, Kızıltepe ÇEV-GÖN (Çevre Gönüllüleri) Derneği Başkanı Menduh Çakar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürü Mehmet Ali Demir, Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Fatih Erdolu, Artuklu Üniversitesinden gelen öğrenciler ve okulun öğrencileri tarafından yapıldı.

 

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az,” Orman haftası dolayısıyla okulumuzun yaptığı bu güzel faaliyette katıldık. Çevre bilincini geliştirmek çocuklarımıza bunu aşılamak ileriye dönük çevre gelişimini sağlamak amacıyla okul müdürümüz güzel bir faaliyet düşünmüşler. Üniversite öğrencilerimizin böyle bir projede yer alması ayrıca bizi sevindirmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

Programa katılan Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Fatih Erdolu ise şöyle dedi:

 

“Biz Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi bölümü olarak topluma hizmet dersi kapsamında toplum yararına olabilecek bir takım etkinlikler planlayıp düzenliyoruz. Bu bağlamda Kızıltepe’de bir okulumuzda bir ağaçlandırma çalışması planladık. Öğrencilerimizle birlikte 100 fidanla birlikte Çevre gönüllüleri Derneği, TEMA vakfı ve Orman il müdürlüğünün desteği ile okulumuzda ağaçlandırma çalışması gerçekleştirdik. Destek olan herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 

MardinArena/Ataullah Öncü

Facebook'ta Paylaş
 • Adınız
  :
   
  Email Adresiniz
  :
   
  Arkadaşınızın Email Adresi
  :
   
     
  Sizin veya arkadaşınızın bilgileri hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.
Video Galeri