Kızıltepe'de Sınavlar Yapılmıyor

Kızıltepe'de Sınavlar Yapılmıyor


Türkiye’de her il ve İlçede Sınavlar yapılıyorken Yalnız. Kızıltepe’de yapılmıyor. Suçu olan cezasını Çeksin Kızıltepe halkının ne suçu Var.Kızıltepe`nin nüfusunun 200 binin üzerinde olduğunu ifade eden Çakar, şunları söyledi:

 

``Türkiye`deki birçok ilden daha büyük bir yer olan Kızıltepe`de hiç bir sınav yapılmıyor. Kamu Personel Seçme Sınavları, açık lise sınavları ile sürücü adayları sınavlarının da ilçe dışında yapılacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu haksızlıktır. En küçük ilçelerde bile bu sınavlar yapılırken, ilçemizde bu sınavların yapılmayacak olması halkımızı derinden üzmüştür. 50 derece yaz sıcaklarının yaşandığı bir dönemde, adayların başka bir yerleşim alanına gidecek olmasını kınıyoruz.``

 

Çakar, yaşanan haksızlığa dikkat çekmek için Özgürlük Meydanı`nda imza kampanyası düzenleneceklerini belirtti.

 

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar Kızıltepe İlçesinin Önemli Sorunları Rapor Halinde Bakan Muammer Güler ve Vekil A.Rahim Akdağ’a Sundu.1-İlçemize Fakülte İstiyoruz Artuklu Üniversitesi Rektörü Omay, Kızıltepe İlçesine Önem Vermiyor. Bunun için 3 yıldır Müracaatımız Var.


2- Sınav için Kızıltepe Cezalandırılmış ilçe olarak görüyorlar, Türkiye’de her il ve İlçede Sınavlar Yapılıyorken Yalnız. Kızıltepe’de Yapılmıyor. Cezası Olan Çeksin Kızıltepe Halkının Ne Sucu Var.3-Kızıltepe’de bir yanık Tedavi Merkezi'nin Kurulmasını İstiyoruz.4-Mardin Kızıltepe Arasındaki Duble Yolu Halen Tamamlanmadı. Sayısız Kazalar Oldu Can ve Mal Kaybı Oluyor.

5.İlçemizde Bir Madde Bağımlılığı Rehabilitasyon Merkezi Kurulsun. 

Kaymakamlık Ziyaretinden Sonra Esnafları Ziyaret Ederken Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar’la Tokalaşan Bakan Muammer Güler Çev-Gön Başkanına; “Zergan sorunu hal oldu gerekeni yapıyoruz merak etmeyin” dedi.


Çev-Gön Başkanı Çakar da Bakana Teşekkür Ederek; “Sayın bakanım ilçemizde sınavlar yapılsın öğrencilerimiz mağdur oluyor” dedi. Çakar'ın sözleri karşısında gülümseyen Bakan Güler; “Onu da Yapacağız” dedi.

Facebook'ta Paylaş
 • Adınız
  :
   
  Email Adresiniz
  :
   
  Arkadaşınızın Email Adresi
  :
   
     
  Sizin veya arkadaşınızın bilgileri hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.
Video Galeri