KIZILTEPE ÇEV-GÖN'DEN ENGELLİLER DERNEKLERİNE ZİYARET.

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Kızıltepe Gündem Editörü Menduh Çakar3 aralık Dünya Engeliler Gönü dolaysıyla Kızıltepe'de bulunanEngellilerYardımlaşma ve Dayanışma DerneğiBaşkanı Türkan Yılmaz ve Kızıltepe Engelliler Gücü Başkanı Mehmet Yusuf Taşkın'ı makamlarındaziyaret etti.

Kızıltepe Çev-Gön Başkanı Çakar; Her iki Dernek Başkanlarına birerBuket Çiçek ve hediyeler vererek bu anlamlı günde onları unutmadı. Çakar biz toplum olarak sizleri yılda bir sefer değil bütün yıl sizleri hatırlamak istiyoruz.

Sizler bizim için çok değerli insanlarsınızbizler Kızıltepe Çev-Gön olarak daima gönlümüz sizlerledir. Engelliye avuç açtırmayalım. Engelli olmak suç değildir. Bir tedbir bin sakatlığı önler. Her engelli kendisine imkan verilirse topluma sağlamlar kadar yararlı olabilir. Engelliyi eğitimsiz, işsiz, güçsüz bırakmayalım.Engelli olmak üretime engel değildir, yeter ki fırsat verilsin.Engelliye acımak, ona yardım etmek suç değil; ama toplumların onları bünyesinden ayırması, kenara itmesi suçtur. Engelliyi eğitip iş sahibi yaparak onu tüketici olmaktan kurtarırız. Engelliyi üretici yaparak mutlu ve yararlı duruma getirmeliyiz dedi.

Başkan TürkanYılmaz ve Başkan Mehmet Yusuf Taşkın'da Çev-Gön Başkanı Menduh Çakar'ın bu ziyaretini anlamlı buluyoruzilçemizdeÇevre Gönüllüleri Derneği'nin çalışma ve faaliyetlerini takdirle karşılıyoruz kendisine teşekkür ederek kendisini AkşamaKızıltepekapalı Spor salonunda yapacağımız Engelliler antrenman maçında sizleri de aramızda görmek istiyoruz dediler..

Başkan Çakar'da tabi ki Bu anlamlı Gündesizleri yanlınız bırakmayacağızyapacağınız antrenman maçına bu akşam gelip sizleri seyretmek benim için bir gurudur dedi.

 


 

Kızıltepe Çev-Gön Başkanı Çakar akşam saat 19:30'da kapalı spor salonunda yapılan engelliler arası basketbol maçına giderek kendilerini seyretip oyunculara tatlı ikram etti.

Facebook'ta Paylaş
 • Adınız
  :
   
  Email Adresiniz
  :
   
  Arkadaşınızın Email Adresi
  :
   
     
  Sizin veya arkadaşınızın bilgileri hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.
Video Galeri