MARDİN'DE TKMM TOPLANTISI YAPILDI.

Mardin belediyesi meclis  salonunda yapılan TBMM.TKMM toplantısı yapıldı .

Katılımın az oluştu. Başbakan'nın  annesinin  vefatı dolaysıyla   katılımcıların çoğu Ankara'ya gitmişlerdi. Tüm vekillerin davetli olduğu toplantıda  STK  dernek  ve bazı kurumların yetkilileri katıldı.

Hemen hemen tüm katılımcıların söz hakkı alarak yeni yapılacak anayasanın oluşu beklentiler ve temeniler hakında açıklamalar yapıldı.

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri derneği başkanı Menduh Çakar'da söz alarak konuştu. Çakar'ın yaptığı konuşmayı aynen yayınlıyoruz.

"Ben Kızıltepe Çevre Gönüllüleri derneği başkanı Menduh Çakar hepinizi saygıyla selamlıyorum.                                                                  Bugün burda toplanmamızın sebebi yeni yapılacak Anayasa'dan beklentilerimizi ve önerimizi iletmek üzere burdayız.                     TKMM nin adı altında yapılan bu toplantı inşallah mesajlarımız  yerine ulaşacaktır  bu şiddet bu tutuklamlar bu operasyonlar olduğu mütetçe  anayasadan nasıl söz edeceğiz"

Toplantımız katılımın az oluşu  o kadar duyarsızlık olmamalıydı demeki Başbakan'ımızın annesinin vefatı dolaysıyle vekillerimiz belediye başkanları yetkilerin bazıları Ankara'ya gidişleri için katılım azdır ama böyle olmamalıydı,  inşallah gelecek  toplantıda telafi olur.

  Değerli arkadaşlar bizler şuanda ruhen sağlıklı değiliz. Çünkü önemli bir süreçten geçiyoruz. Yeni yapılacak  yeni Anayasan'ın  olumlu   olması herkese  hitap edilecek herkesi mi içine alacak  barış özgürlük demokratik  maddelerle  donatılmalı  çünkü   başta Kürt srununa çözüm önerilerinin sağlanması  şidetin son bulunması  yapılan operasyonların durdurulması  akan kanın durdurulması   analarının göz yaşlarının dinmesi   huzurlu bir ortamın sağlanması  herkesimin buna katkı sunulmasını diliyorum.

Bizler Kızıltepe Çev-Gön olarak  çevre ve ekoloji alanımız olduğu için yapılan operasyonların durdurulması  çünkü yapılan operasyonlar nedeniyle doğamız ciğerimiz ormanlarımız yok oluyor çevre ve ekoloji ölüyor. Bunlar tarihdir. Tarihi Boğmak İnsanlığı  Boğmakla eşdeğerdir.

ONUN İÇİN RUHEN SAĞLIKLI DEĞİLİZ.

Bir yandan işsizlik sorunu  geçimsizlik şiddet  son dönemlerde artan kadına şiddet ve kadın ölümleri  sistemde bir tıkanıklık gürünüyor.

Tüm kanaat önderleri  STK  kapsıyacak bir bölgesel toplantının  yapılması   yeni  yapılacak Anayasa için beklentilerimizi  centilmence açıklayıp ilgililere iletmemiz gereki diye düşünüyorum.

Demokrasiye inaniyorsak birbirimizle tahamül etmek zorundayız dedi.

Facebook'ta Paylaş
 • Adınız
  :
   
  Email Adresiniz
  :
   
  Arkadaşınızın Email Adresi
  :
   
     
  Sizin veya arkadaşınızın bilgileri hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.
Video Galeri