Menduh Çakar Elektirik Sorununu Yorumladı

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar Qoserde yaşanılan Voltaj düşüşlerini yorumldı

Kızıltepe’de uzun zamandır yaşanan,yaşamı çekilmez hale getiren, voltaj dalgalanmaları sorununun giderilmesi için neler yapmayı düşündüklerini  Çevre Gönüllüleri Derneği  Başkanı Menduh  Çakar’la görüştük. Menduh Çakar:
‘Bizler  Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Çev-Gön Olarak İlçemize Son Dönemlerde Elektrik sorununun halkı perişan ettiğini, mağdur ettiğini görüyoruz. Bu bir hakarettir, bu bir zülümdür, bu bir  BANANE sloganıdır. Devlet yetkilileri buna seyirci kalıyor, müdahale etmiyor,  gereğini yapmıyor. Açıklamalar yapıyoruz, basın açıklaması yapıyoruz. Bu bir suç duyurusudur savcılar niye buna müdahale edemiyor, muhatapları göreve çağırmıyorlar? Bizler bazen bir hak talebimiz için basın açıklaması yapıyoruz, aylar sonra hakkımızda savcılar tarafından davalar açılıyor. Oysa işte haklı meşru taleplerimizi bildiriyoruz, yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bu İlçeye zülüm yapılıyor.
OYUMUZLA VEKİL OLDUNUZ BİZİ KARANLIĞA GÖMDÜNÜZ…Sesimizi Duymuyor musunuz? İlçemizdeki 200 yataklı devlet hastanesi elektrik  sorunu nedeniyle ameliyat yapamıyor. Bu bir vicdan azabıdır. Sağ olsunlar hastane idaresi kendi imkanlarıyla klimalar almış ve jenetörle  elektrik veriliyor, bu şekilde ameliyatlar yapılıp canlar kurtarılıyor.
Karanlığı Sevmiyorum, Aydınlığı Seviyorum … Bijî Ronahî, Bimre Tarîtî!..” dedi.

Haber: Gönül Gümgüm

Kaynak: Kızıltepe Gazetesi

Facebook'ta Paylaş
 • Adınız
  :
   
  Email Adresiniz
  :
   
  Arkadaşınızın Email Adresi
  :
   
     
  Sizin veya arkadaşınızın bilgileri hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.
Video Galeri